Negativní energie, tíživé pocity, stálá únava, duchové?

12.05.2021

Negativní energie je všude kolem nás, ať chceme nebo nechceme. Co však udělat můžeme, je to, že se jí, alespoň z velké části, můžeme úspěšně zbavit. V našich domovech trávíme spoustu času, a proto právě tam bychom chtěli zažívat pohodu a klid, mít tam takový tichý ostrůvek v rozbouřeném moři okolního života. Jak na to? To si povíme právě teď...

Kde se vlastně negativní energie v našich domácnostech bere?

 • Nosíme si ji domů zvenčí nebo ji sami vytváříme

Všichni občas máme tzv. den blbec. Hádáme se, míváme návaly vzteku, zlosti až nenávisti. A věřte, že právě tyhle psychické negativní energie z nás vyprchávají poměrně pomalu. Tedy, když se dopoledne s někým pohádáte, onu energii si donesete ještě v podvečer domů a tam si jí nevědomky pouštíte ven. A teď si představte, co se děje, když se pohádáte přímo u vás doma. O nevhodných návštěvách, po kterých jste unavení jako po celodenní manuální dřině, ani nemluvě. Však o energetických upírech a jak na ně, jsme si tu už povídali.

 • Nemoc

Negativní energie nemoci je, dle mého názoru, neprávem opomíjená. Pokud máte vy sami nebo někdo z vašich blízkých nějaké chronické bolesti, jste dlouhodobě nemocní, věřte, že máte s vysokou pravděpodobností domácnost plnou energií právě oné nemoci.

 • Smrt

Nemyslím teď případ, že někdo z vašich blízkých umře doma obklopen svou rodinou. To je sice smutná událost, ale je provázena i velkou dávkou lásky a smíření, což klasickou negativní energii velmi oslabí. Myslím tím místa, kde byla v dávných dobách například popraviště, mučírny, vězení, hřbitov nebo vojenské lazarety a nyní se tyto již prázdné pozemky prodávají jako stavební parcely.

 • Energie ze starých předmětů

Máte rádi starožitnosti? A zjišťujete si jejich původ? Jejich dřívější majitele? Ne? Ale měli byste. Obzvlášť u šperků nebo zrcadel byste měli udělat očistný rituál vždy, když si je přinesete domů.

 • Duchové - duše zemřelých, které z nějakého důvodu nechtějí nebo neumí odejít

Chlad, průvan, slyšitelné kroky, v extrémních případech i věci padající z polic nebo stolu. Tohle vše může být znamením, že máte doma nějakou zbloudilou duši. Citlivější jedinci, většinou to bývají malé děti, můžou dokonce vidět i konkrétní postavy. Tuhle schopnost mají i zvířata. Pokud vaše kočka či pes upřeně hledí třeba do kouta a štěká, prská či dokonce couvá, můžete si být vcelku jistí, že tam "něco" vidí a energie nejsou dobré.

Jak se tedy zbavit negativní energie?

 • Dostatečně větrejte

Zní to jako banalita, ale mnozí, obzvlášť v zimních měsících, toto podceňují. Pořádný průvan vám prokáže velkou službu. Dobré je i, klidně jen z okna, alespoň jednou za týden pořádně vytřepat peřinu i polštář.

 • Udržujte pořádek

Opět rada, která zní úplně obyčejně. V ušmudlané domácnosti se zkrátka nebudete cítit dobře. Zbavte se všech rozbitých věcí a věcí, které nepoužíváte. Tyto předměty totiž blokují proudění energie obecně.

 • Živé květiny

Květiny umí čistit prostor. Takže čím víc, tím líp. Klidně si doma vytvořte malou botanickou zahradu a ona se vám odvděčí tím, že vám bude stahovat negativní energie.

 • Palte svíčky

Oheň je velmi dobrý pomocník, spaluje negativní energie. Takže jednou za čas, zapalte v každé místnosti vašeho bytu svíčku. Samozřejmě nemusíte najednou, ať je stačíte ohlídat a nevyhoříte. Svíčku používejte nejlépe bílou, protože bílá barva je právě barvou ochrany a očisty.

 • Rozmístěte po svém bytě vhodné drahé kameny

Křišťál - z vaší domácnosti umí odebírat negativní energii a naopak ji bude nabíjet tou pozitivní.

Černý turmalín - odvání negativní energii a stres. Vtahuje do sebe negativní působení druhých lidí.

Růženín - odstraňuje negativní energie a nahrazuje je milostnými vibracemi.

 • Použití ochranných sošek

Sbíráte sošky andílků? A víte, že je můžete použít nejen na ozdobu, ale že vám i pomůžou s ochranou vašich domovů? Natočte je tak, aby jejich pohled směroval ke dveřím nebo k oknu. Budou tak odrážet negativní energii, která hrozí z venku.

 • Nad vstupní dveře vašeho bytu si dejte malé kruhové zrcadélko

Jako ochrana před negativní energií, která k vám může pronikat vstupními dveřmi, krásně poslouží maličké kruhové zrcadélko, které umístíte nad vchodové dveře z venku. Bylo by fajn, kdyby toto zrcadélko neodráželo jiné byty či domy. Mohli byste jim tím totiž nevědomky ublížit. Ideální by bylo, pokud by se vám podařilo toto zrcadélko umístit tak, aby odráželo oblohu.

 • Pořiďte si žluté doplňky

Barvy jsou v našich životech důležitější, než si asi myslíte. Žlutá barva neutralizuje negativní energii, a proto vám vřele doporučuji, i přes to, že to třeba zrovna není vaše oblíbená barva, nějak ji do svých domovů propašovat. Polštářky, závěsy, utěrky, ručníky, výmalba...na něco jistě přijdete.

Základní očistný rituál pro vaše domovy

Budeme potřebovat:

 • Sůl
 • Šalvěj + talíř/miska
 • Zápalky

Šalvěj si dejte na talíř nebo do nějaké misky, budete ji totiž zapalovat. Šalvěj tedy zapalte a nechte ji doutnat. S touto doutnající šalvějí obejděte postupně místnost a do každého rohu vhoďte trošku soli. V duchu nebo klidně polohlasně říkejte něco ve stylu: vše, co tu nemá být, odchází a zůstává tu jen to, co nám přinese klid, radost a spokojenost. Poté, co tohle uděláte, nechte šalvěj uprostřed místnosti, nemusí už hořet, alespoň půl hodiny. Pak vše ukliďte a pořádně si vyvětrejte. Tento rituál můžete udělat ve všech místnostech vašeho bytu, ale postačí i jen tam, kde se nejvíce zdržujte. V případě, že máte doma podezření na nějakého ducha, v té místnosti tento rituál proveďte 2 dny po sobě.

Očistný rituál pro staré šperky

 • Bílá a fialová svíce
 • Sůl
 • Šalvěj + talíř/miska
 • Miska s vodou
 • Zápalky

Postavte před sebe na stůl misku s vodou. Nalevo od ní umístěte bílou svíci, napravo fialovou. Všechny tyto věci obsypte solí, zkrátka udělejte ze soli takové kolo, ve kterém budou svíčky i miska. Jako první zapalte bílou svíci, poté fialovou. Nechte je lehce rozhořet. Špetku soli vhoďte i do misky s vodou. Zapalte šalvěj a nechte ji doutnat. Po chvilce ji vhoďte do misky s vodou a solí. Vezměte šperk a také ho vložte do misky. Opět si v duchu nebo polohlasně říkejte: vše zlé a negativní odchází, zůstává jen dobro a pozitivní energie. Nechte svíčky hořet aspoň 30 min, pak šperk vyndejte, osušte ho, nablýskejte ho, vše ukliďte a pořádně si vyvětrejte.

Moc vám všem přeji, aby vaše domovy byly plné pohody, klidu, harmonie a lásky.