Upíři, na které nezabírá česnek

14.04.2021

Chybí vám často energie, vaše psychické rozpoložení je na bodě nula a přitom se vám zase nic tak strašného objektivně neděje? "Gratuluji" vám, ve vašem okolí se s vysokou pravděpodobností pohybuje energetický upír, kterého česnekem jen tak neudoláte.

Každý z nás získává přirozeně energii ze svého okolí, je totiž všude okolo nás. Práce s energiemi se dá vědomě naučit, ale přiznejme si, ne každý chce a také ví jak na to. A proto mezi námi je tolik jedinců, kteří získávají energii od druhých lidí. Je to zkrátka ta nejjednodušší varianta. Na jejich obranu nutno říci, že mnozí z nich to nedělají vědomě. Bohužel, následky jsou ale stejné jako u těch, kteří si v tom přímo libují. Poznat takového člověka nemusí být tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Z počátku se v jejich přítomnosti můžete cítit i dobře, bývají velmi charizmatičtí a společenští. Bývají dobrými vypravěči. Dost často se projevují způsobem, který bereme na lehkou váhu, často jejich chování omlouváme stylem "nemá holt dobrý den" a my si až po několikátém setkání uvědomíme, že své chování stále opakují a až v té chvíli poznáme jejich pravou tvář. A to už nás většinou bolí hlava, máme napjaté svaly, jsme podráždění, negativní a zmatení. A právě na tyto fyzické reakce našeho těla, bychom se měli zaměřit a rozhodně je neignorovat. Naše tělo je totiž velmi často chytřejší než náš mozek.

Čeho si tedy u druhých všímat?

Celkem s jistotou to budou lidé, kteří si neustále na něco a někoho stěžují. Budou velmi dramatičtí a budou rádi přehánět. Dle jejich mínění jim všichni ubližují, nikdo je nemá rád a nikdy jim nikdo nepomůže. Ale zároveň nikdy neudělají nic pro to, aby svůj život zlepšili nebo změnili. Naprosto skvěle ovládají citové vydírání, protože ho používají k dosažení svých cílů snad denně. Milují drby a pomluvy, protože právě pomocí nich vás dokáží vtáhnout do svých her.

Podívejme se na pár ukázkových energetických upírů:

  • Sobec - někoho takového známe jistě všichni. Chce vše a většinou to i dostane, ale nikdy nic nevrátí zpět. Nikdy svou energii nepředá někomu dalšímu.
  • Lísal - velmi rychle a dobře se umí naladit na náladu své oběti, je vlastně docela dobrý psycholog. Rozpozná vaše slabiny, umí ve vás číst jak v otevřené knize. Postupem času je vtíravější a vtíravější. Má rád blízkost jiných lidí. Rád leze druhým do jejich komfortní zóny a dokonce se druhých často dotýká.
  • Chudáček - využívá vašeho soucitu, případně pocitu vinny. Pokud jste otevřeni naslouchat cizím těžkým osudům a jste ochotni pomáhat, vycítí to na sto honů. Jakmile ho třeba i jen politujete, přicucne se na vás, bude vás zásobovat tragickými historkami z jeho života. Vy už jen mlčky posloucháte a on saje vaši energii.
  • Agresor - Snaží se vás čímkoli vyvést z rovnováhy. Bude útočit, abyste ztratili nervy. A z vašeho pláče, nadávek, strachu či rozčílení k němu proudí hromady vaší drahocenné energie.

  • Chytrák - je 100% přesvědčen o své pravdě, i kdyby to byl naprostý nesmysl již několikrát vyvrácený prověřenými fakty. Nikdy neuzná svou chybu, nesnáší autority a nehodlá je poslouchat. Je přesvědčen, že je něco lepšího než kdokoli jiný. Je téměř nemožné s ním vést dialog, znovu a znovu stočí hovor jen a jen k vlastní osobě.

Jak se tedy před energetickými upíry bránit?

Nejlogičtějším a nejjednodušším řešením je, se těmto lidem vyhýbat. Jasně, to asi tušíme všichni, ale mnohdy je to zkrátka nemožné. Upírem totiž může být opravdu kdokoli - kolega z práce, partner, ale i rodič a s těmi zkrátka do kontaktu přicházíme. Ale i u těchto lidí se můžete sebrat a odejít z místnosti, když si situaci neohlídáte a už toho na vás bude moc. Co můžete udělat vždy, je vědomě se nenechat vtáhnout do jejich hry. Použijte taktiku, jak já říkám, houpacího koně. Vždy, když se rozjedou, usmívejte se a kývejte, nijak to nekomentujte, uhlídejte své emoce. Klidným hlasem můžete dokola opakovat, jak je vám líto, že je ona osoba tak nešťastná/naštvaná. Zkuste převést hovor na nějaké neutrální až pozitivní téma. Onen nešťastník na to nejspíš neskočí, ale vy velmi brzy přestanete být pro onu osobu zajímaví. Ve své představě si kolem sebe utvořte bílou bublinu a v duchu si řekněte - ublížíš mi jen, když to dovolím, nech si, co je tvoje. Zní to trošku šíleně, ale věřte, že to pomáhá. Při rozhovoru mějte zkřížené nohy nebo ruce - tohle jistě automaticky udělá většina z vás. V kapse nebo v podobě náramku/přívěsku noste kameny, které umí negativní energie odrážet - ametyst, hematit, achát nebo černý turmalín. Uvědomte si, že vy nejste zodpovědní za negativitu, natož životy, druhých. Zbavte se dojmu, že byste měli problémy druhých vyřešit nebo jim v tom alespoň pomáhat. Oni totiž reálnou pomoc vlastně nechtějí, chtějí jen a jen vaši energii. Tu raději věnujte těm, kteří vaši pomoc ocení, dokážou si ji vážit a pokud vy budete jednou potřebovat, vrátí vám ji zpět...