Rozhovor pro Dokonalou ženu

09.01.2020

Měli jsme možnost setkat se s velmi inspirativní a doslova magickou dámou Ivanou Reginou Kupcovou Sádlovou, se kterou jsme si popovídali nejen o jejím životě. Prozradila nám, co právě dělá i jaké měla Vánoce. Zároveň nás ale nechala nahlédnout i pod pokličku roku 2020, který právě začal. Zajímá nás totiž, zda bude díky neobvyklé kombinaci čísel opravdu výjimečný.

· Jak jste si užila Vánoce a oslavy příchodu magického roku 2020?

Období Vánoc a svátků já mám moc ráda. Líbí se mi, jak všechno svítí, bliká, svůj domov i zahradu zdobím hned z kraje prosince, abych si to do sytosti užila. Přiznám se, že cukroví nepeču, nemám na to trpělivost a ani šikovné ruce. Ale ne, že bych v tomhle ohledu nějak strádala, protože se to o mně ví, většina klientů mi pár kousků donese, za což jim z celého srdce děkuji, protože sladké miluju. Jinak přímo na Štědrý den jsem sama. Většina lidí by z toho měla hrůzu, ale já si to užívám a dělám to naprosto vědomě. Přece jenom se během roku setkávám se spoustou lidí, kteří mi vyprávějí mnohdy ne příliš hezké věci, které je trápí a potřebují je řešit, takže to, že 24. prosince se nepřevléknu z tepláků a tlustých ponožek, nandám si na talířky dobrůtky od sladkého po slané, polehávám na gauči a koukám na pohádky v televizi, je pro mne úžasný relax a vlastně svátek. Zkrátka ten den trávím přesně tak, jak chci já. A nebojte, nejsem zase takový podivín, jak by se teď mohlo zdát, i já si k večeři osmažím kapra a naložím si bramborového salátu. A během následných dvou svátků vánočních se u mne střídají návštěvy, ať už rodinné nebo kamarádky, což je vždy záruka legrace a probírání všeho možného i nemožného. Silvestr a oslavy o půlnoci jdou nějak mimo mne. Nějak pro sebe nevidím důvod se hromadně veselit, ale i já si otevřu sekt. Tedy... do letošního roku jsem pila takové ty dětské s Ferdou mravencem a beruškou, letos jsem objevila nealko sekt pro dospělé, takže vlastně můžu začít říkat, že příchodem roku 2020 jsem konečně dospěla... :-)

· Předpokládám, že už jste opět naplno v pracovním procesu. Čemu se právě věnujete?

Život se v novém roce, vrátil do starých kolejí. Tedy opět se potkávám s klienty při výkladech, jak u mne v Kozolupech, tak zase každý týden dojíždím do Prahy, kde jsem pravidelným hostem v rádiu a setkávám se s klienty, pro které je Praha lepší místo k osobnímu setkání než to pidiměstečko za Plzní, kde se mi tak hezky žije. Dále se určitě už blíží čas na uspořádání dalšího mého výukového semináře, protože jsem ke konci roku slíbila, že v novém roce jistě bude a zájemci už se nedočkavě ozývají, kdy že už. Teď jak si v hlavě přehrávám své povinnosti, tak jsem si uvědomila, že bych měla poslat horoskopy do jednoho týdeníku, kde mi vycházejí týden co týden už přes rok. Nejvíce času mi teď ale určitě zabírá příprava mého nového cd, které bych chtěla do jara vypustit do světa. Troufám si tvrdit, že mám dokončené poklady pro jeho nahrání, tedy teď už se jen zavřít do nahrávacího studia a načíst ho a poté držet palce oněm šikovným lidičkám, které ho dotáhnou do finální podoby, aby jim šla práce od ruky a nevytrhali si vzteky všechny vlasy, protože co si budeme namlouvat, opravdu nejsem profesionální herec, ale namluvit si ho sama prostě chci, takže chápu, že práce je na tom poté dost a dost.

· Kromě výkladu karet a věštění se zabýváte také koučingem, rozvojem osobnosti apod. Jakou z vašich služeb klienti využívají nejčastěji?

Tohle je celé trochu složitější. Lidé většinou přijdou s jasnými požadavky, co by chtěli - být úspěšní, bohatí, krásní a podobně a očekávají ode mne, že snad mávnu kouzelnou hůlkou a hned, jak ode mne odejdou, tak takoví budou. Jsem přece ta čarodějnice. Jenže ta cesta je mnohem složitější a hlavně velmi náročná. Lidé obecně chtějí všechno, ale nejsou ochotni pro to nic udělat. Práce na sobě samém, je totiž základ. Asi nejvíce se věnuji tomu, aby si klienti uvědomili, kdo opravdu jsou a co si opravdu přejí. Možná byste se divili, ale lidé si jen myslí, že to či ono by chtěli, ale po pár sezeních s údivem zjišťují, že to není pravda. Že si vlastně jen nalhávají léty zažité stereotypy. Poznat své pravé já a začít objevovat a umět rozumět své intuici, to je asi to, co ode mne lidé nejvíce chtějí. Člověk obecně tápe, neví, váhá a právě intuice ví vždy. Pokud toto ovládnete a budete se podle toho chovat, začne se vám dařit, to je zkrátka fakt.

· Jsou i lidé, kteří si od vás nechávají předpovědět budoucnost a zároveň poradit s relaxací a osobním rozvojem?

Na výklad chodí, zjednodušeně, dvě skupiny lidí. První, jsou lidé, jak já říkám, odevzdaní. Ti, co mají pocit, že celý jejich život je na prd, nic se jim nedaří, s nikým, samozřejmě vinou těch druhých, nevycházejí, všichni jim ubližují. Jsou to takové celoživotní oběti, a i když si to neuvědomují, jsou v této roli vlastně rádi. Těmto lidem, logicky, i karty nebo jakákoli jiná vykládací metoda, řeknou, že bude stále všechno špatně, pokud něco nezmění. Oni se většinou zapřisáhnou, že to udělají, ale skutek utek. Nebo hůř, jsou přesvědčeni, že už to přeci dělají. Tedy všechno jede po starém a oni se jen utvrdí v tom, že je to prostě osud nebo jiná vyšší síla. A jak jsou zaťatí, nabručení, tak k nim samozřejmě nic hezkého nepřijde. Holt si přitahují stejné energie, jaké sami vysílají. Tohle, bohužel, funguje dokonale. Tihle lidi nikdy na semináře s tématy jako mít se rád, poslouchej svou intuici, zlepši své vnímání, zdravé sebevědomí a podobně, nepřijdou. Druhou skupinu tvoří lidi, kteří se bojí. Bojí se udělat rozhodnutí, nevěří si, proto chodí ke kartářům, aby jim řekl někdo jiný, co a jak mají dělat. Zkrátka házejí zodpovědnost na někoho jiného. Tohle je většinou model lidí na venek úspěšných, až by se dalo říct velmi úspěšných. Manažeři, ředitelé, podnikatelé s ročním obratem, o kterém nám ostatním se ani nezdá, lidé, do kterých byste nikdy neřekli, že by mohli vyhledávat služby kartářů. A právě tito lidé přijdou. A i když to možná bude znít jako protimluv, mám největší radost, když přijde čas, kdy mi kdokoli z této skupiny po nějakém čase oznámí, že už moje služby nepotřebuje, že už si umí poradit sám.

· Nedávno jste se přestěhovala z plzeňského bytu do venkovského domu. Má váš dům nějaká tajemství? Pomáhá vám nové bydlení ve spojení s přírodou a magií?

Ano, můj dům má tajemství, ale tajemství je tajemstvím jen do té doby, než se vykecá, takže se na mne nezlobte, ale nechám si je pro sebe. Do domu jsem se přestěhovala právě kvůli spojení s přírodou. Já jsem ten jedinec, který právě přírodu ke svému životu potřebuje. Možná vám to nepřijde, ale moje práce je opravdu náročná a léty pozorováním jsem přišla na to, že je to právě příroda, která mě dokáže očistit a znovu nabít. Je to čistá energie, kterou jinde nenajdete. Po nějakém horším dnu se například zavírám do skleníku, osahávám své bylinky a povídám si s nimi. Je to pravda podivínské, ale mně to pomáhá, tak proč bych to nedělala, no ne? Když vám ještě povím, že mám na zahradě skřítky a víly, tak už mě asi pošlete do blázince, ale mě je to jedno. Prostě tam jsou. A bylinky mnou vypěstované mají prokazatelně vyšší účinnost. Zkrátka zpět do bytu a do města už by mě nikdo nedostal, věřím, že bych tam onemocněla.

· A na závěr se musíme zeptat, jaký bude podle vás rok 2020?

Upřímně? Rok 2020 bude přesně takový, jaký si ho uděláme. To bych byla ráda, kdyby si lidé uvědomili. Že i sebepozitivnější numerologická předpověď se zhroutí jako domeček z karet, když se o to nijak nepřičiníme. Což by ale v tomto roce nemělo být zase tak těžké. Obecně by to měl být pozitivní rok. Pozitivní v tom smyslu, že bychom měli přijít hlavně na to, co a jak v mezilidských vztazích. Tedy paradoxně i třeba rozchod lze brát jako pozitivní věc, protože jste se konečně rozhoupali a rozhodli se nesetrvávat v něčem, co vám nevyhovuje. A takhle je to se vším. Nic není černobílé... 

ZDROJ: dokonalazena.cz